AKG Gazbeton

Gazbeton Nedir?

 

AKG Gazbeton;

 

Binalara çok yönlü katkılar sağlayan, modern dünyanın duvar örgü malzemesi olarak ilk tercihi konumunda olan gazbeton; hafif yapı malzemesidir. 

  • Gözenekli hafif bir yapı malzemesidir.
  • Hacim olarak %70-80 gözeneklerden oluşur. 
  • Yoğunluğu düşük, masif bir malzemedir. 
  • Isı iletkenliği en düşük kagir duvar malzemesidir.

Neden AKG Gazbeton Gazbeton?

 

Yüksek performansı sayesinde tüm dünyada yaygın olarak kullanılan gazbeton, Amerika'dan Japonya'ya kadar birçok ülkede üretilir. Dünyanın en prestijli şehirlerinin gözde yapılarında kullanılan gazbeton, yüksek ısı yalıtımı özellikleri ile yapının yangın ve deprem güvenliğini arttırması nedeniyle pazarın önemli bir ihtiyacını karşılar. Üstün özellikleri ile gazbeton, her tip konutta, sosyal ve turistik tesislerde, ticaret ve sanayi yapılarında sağladığı ekonomi, kalite, konfor ve hız nedeniyle güvenle kullanılır.Binalarda meydana gelen ısı kayıplarının büyük kısmı dış duvarlarda oluşur. Bina dış duvarlarında ısı yalıtımı sağlamanın pratik ve ekonomik çözümü gazbeton kullanmaktır. Tuğla, taş, briket gibi malzemelerle yapılmış duvarlar, ilave maddeler ve ek masraflarla gazbetonun tek başına sağladığı üstün yalıtım gücüne ancak ulaşabilirler. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe göre, 1200°C'ye kadar ısıya dayanıklı "A1 sınıfı hiç yanmaz" malzeme sınıfındaki gazbeton, yangına 240 dakikadan fazla karşı koyabilmesiyle, yangına karşı emniyetli binalar inşa edilmesinde, "yangın duvarı" ve "yangın güvenlik holü" çözümlerinde vazgeçilmez bir seçenektir.

AKG Gazbeton Düz Duvar Blokları: Düz Duvar Blokları her türlü betonarme, çelik, ahşap, prefabrike ve yığma yapının iç ve dış duvarları için kullanılan yapı malzemeleridir.

 

AKG Gazbeton Geçmeli Duvar Blokları: Geçmeli Duvar blokları düz duvar blokları gibi yapıların iç ve dış duvarlarında kullanılır. Geçmeli gazbetonlarda düşey derzlerde tutkal uygulamasına gerek kalmamaktadır. Böylece bir yandan uygulama hızı artarken diğer yandan tutkal tüketimi de azalmaktadır.

 

AKG Gazbeton U Blokları: U Bloklar, hatıl yapımında kullanımını ortadan kaldıran, beton hatıl kullanılması halinde yüzeylerde ısı kayıplarını engelleyen u-kesiti bloklardır.

 

AKG Gazbeton  Köşe Duvar Blokları: Köşe Duvar Blokları, yığüma yapıların köşe birleşimlerinde deprem etkilerine karşı güvenlik sağlamak amacıyla kullanılır. Blok üzerindeki dairesel boşluğa donatı yerleştirildikten sonra beton dökülür. Böylece köşe noktaların birbirine betonarme olarak bağlanması sağlanır.

 

AKG Gazbeton Yatay Duvar Panelleri: AKG Gazbeton duvar panelleri, her türlü betonarme, çelik, ahşap ve prefabrike yapının iç ve dış duvarlarında kullanılabilen Donatı Duvar Elemanları'dır.

 

AKG Gazbeton Düşey Duvar PanelleriAKG Gazbeton Düşey Duvar Panelleri, gerek yapı karkasının oluşturduğu çerçeve boşluklarında iç ve dış duvar olarak gerekse karkastan bağımsız her türlü bölme duvarlarının oluşturulmasında kullanılabilir.

 

AKG Gazbeton Taşıyıcı Düşey Duvar Panelleri: AKG Gazbeton Düşey Duvar Panelleri, yığma yapılarda kullanılmak üzere taşıyıcı olarak da üretilebilir. Bu paneller, yığma yapılarda taşıyıcı iç ve dış duvar olarak kullanılabilirler.

 

AKG Gazbeton Duvar PanolarıAKG Gazbeton Duvar Panoları, her türlü betonarme veya çelik yapının dış cephe uygulamalarında kullanılan, özellikle tünel kalıp yapı sistemlerinde tercih edilen donatılı hazır duvarlardır.

 

AKG Gazbeton Hafif Asmolen Blokları: Mimari avantajlarının yanında ses ve ısı yalıtımını birlikte arayanların tercihi asmolen döşemeler için yenilikçi, çağdaş ve emniyetli bir ürün olan AKG Gazbeton Hafif Asmolen döşemeler için üstün ısı ve ses yalıtımı sağlamasının yanında hafif, pratik, ergonomik ve yanmazlık özelliğiyle gerçek yangın emniyeti sağlayan ekonomik bir üründür.

 

AKG Gazbeton Çatı Panelleri: AKG Gazbeton Çatı Panelleri başta sanayi yapıları ve konut tipi yapılar olmak üzere çatı döşemeleri için üretilen donatılı, taşıyıcı, büyük boyutlu, prefabrike yapı elemanlarıdır.

 

AKG Gazbeton Yalıtım Plakaları: Yalıtım Plakaları genel olarak kolon kiriş gibi betonarme yüzeylerin yalıtımında kullanılmaktadır.

 

AKG Gazbeton Örgü Tutkalı: Gazbeton Blokları ile duvar örümü için özel olarak geliştirilmiş üstün performanslı bir tutkaldır. Blokların birbirine sağlam bir biçimde yapışmasını sağlar.

 

AKG Gazbeton Onarım Harcı: Ağırlıklı olarak Gazbeton Donatılı Duvar ve Yapı Elemanları'nın küçük hatalarının onarımında kullanılır.

 

Bir dünya markası olan AKG Gazbeton'un ürünlerini ister toptan isterseniz perakende olarak Nur Yapı'dan tedarik edebilirsiniz. Toptan alış veriş yapmak için Nur Yapı merkezi (444 9 687) arayabilir, perakende alış veriş yapmak için ise size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Size özel avantajlı fiyat teklifimiz bir telefon uzağınızda.

 Bir telefon kadar yakınınızdayız...

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz...

Nur Yapı Grup444 9 687
Nur Yapı Grup